Urologiczna

Poradnia ta specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego. Najczęściej pojawiające się oraz leczone problemy to:

  • choroby prostaty,
  • infekcje układu moczowego,
  • kamica moczanowa,
  • nietrzymanie moczu (kobiety i mężczyźni),
  • dysfunkcja erekcyjna.

Urazowo - Ortopedyczna

Poradnia zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób, urazów narządu ruchu, a także profilaktyką oraz leczeniem wrodzonych czy nabytych zaburzeń narządu ruchu. Nasi specjaliści mają również możliwość zlecania badań specjalistycznych takich jak:

  • RTG
  • USG
  • rezonans magnetyczny
  • tomografia komputerowa

Reumatologiczna

Oferujemy kompleksową diagnostykę i terapię schorzeń reumatycznych. Nasi specjaliści zajmują się rozpoznawaniem, zapobieganiem oraz leczeniem chorób zwyrodnieniowych czy zapalnych kości, stawów i tkanek okołostawowych. Prowadzimy również poradnictwo i leczenie w zakresie osteoporozy.  Najczęściej diagnozowane schorzenia w przychodni to:

  • reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
  • choroby zwyrodnieniowe stawów
  • zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa
  • dna moczanowa (artretyzm)
  • osteoporoza

Nocna i świąteczna

opieka zdrowotna

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest po godzinie 18.00 do 8.00 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy.W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może się udać po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/ pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

POZ

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej to miejsce, do którego najczęściej trafiają Pacjenci z problemami zdrowotnymi. To w tym miejscu następuję pierwsza diagnoza. Do zadań poradni należy m.in.: zlecanie badań diagnostycznych, ustalanie leczenia oraz kierowanie Pacjentów do innych poradni specjalistycznych wymagających skierowania. Lekarze POZ zobowiązani są również do edukacji Pacjentów w zakresie profilaktyki chorób m.in. płuc, układu krążenia czy cukrzycy oraz propagują zdrowy tryb życia.

Neurologiczna

Specjalistyczny personel neurologiczny zajmuje się leczeniem schorzeń układu mięśniowo – kostnego, chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz następstw urazów głowy, szyi, tułowia i kończyn. W poradni jest możliwość wykonania badań specjalistycznych takich jak: tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Wykonywane są na zlecenie lekarza w specjalistycznych ośrodkach przyszpitalnych.

Kardiologiczna

Poradnia kardiologiczna zajmuje się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty oraz mniejszych naczyń krwionośnych), ich rozpoznawaniem, leczeniem. Oferujemy konsultacje lekarskie oraz specjalistyczną diagnostykę, w ramach której wykonywane są badania: EKG, USG dopplerowskie serca, 24h Holter RR, 24h Holter EKG.

Ginekologiczno-Położnicza

W poradni oferujemy diagnostykę i leczenie schorzeń ginekologicznych, prowadzenie ciąży z kompleksową oceną ultrasonograficzną, badania cytologiczne i bakteriologiczne oraz porady w zakresie antykoncepcji.

Geriatryczna

Poradnia specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób osób po 60 roku życia.

Poradnia ma na celu wsparcie osób w wieku podeszłym, potrzebujących rozmowy, porady lekarskiej, wykonania odpowiednich badań laboratoryjnych oraz innych badań specjalistycznych.

Celem jest zapewnienie kompleksowej opieki zdrowotnej pacjentom w wieku podeszłym i propagowanie  profilaktyki zdrowotnej zapewniającej seniorom godną jesień życia.

Geriatria jest dziedziną medycyny, która zajmuje się problemami zdrowia i leczenia chorób związanych ze starzeniem się. Do Poradni Geriatrycznej w szczególności powinni być kierowani pacjenci, u których występują choroby swoiste dla wieku podeszłego, takie jak np.:  zaburzenia pamięci, osteoporoza czy zaburzenia odżywiania. W Poradni mogą być również diagnozowane  oraz leczone inne ostre lub zaostrzone choroby przewlekłe występujące w wieku podeszłym.

W zakresie profilaktyki postępowanie geriatryczne nastawione jest na wykrywanie i eliminację szkodliwych czynników zdrowotnych mogących upośledzić stan funkcjonalny seniorów.

Do przyjęcia pacjenta w Poradni Geriatrycznej wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Na pierwszą wizytę należy przynieść informację o dotychczasowym przebiegu leczenia.

Diabetologiczna

Diabetologia to dyscyplina medyczna zajmująca się leczeniem cukrzycy i powikłań spowodowanych przez tę chorobę.

Lekarz, specjalista w tym zakresie to diabetolog.

Kiedy warto pójść do diabetologa? Cukrzycy nie wolno bagatelizować. Po obserwacji pierwszych objawów nie warto czekać, trzeba po prostu skontaktować się ze specjalistą. Oczywiście, cukrzyca cukrzycy nierówna i właśnie dlatego nie należy w panikę po stwierdzeniu choroby.

Z cukrzycą da się żyć. Oprócz zachowywania odpowiedniej diety, należy pamiętać o badaniu poziomu cukru we krwi i wielu innych wskazaniach, które daje lekarz diabetolog.

 

Usługi w poradni diabetologicznej świadczone są jedynie komercyjnie.

Dermatologiczna

Poradnia specjalizuje się w zakresie leczenia chorób skóry i tkanek podskórnych, leczenia chorób włosów i paznokci, leczenia chorób wenerycznych oraz oceny znamion. Odpowiednio prowadzona terapia pozwala na zmniejszenie natężenia zmian chorobowych, a w przypadku niektórych schorzeń, umożliwia stałe ich wyleczenie. W poradni wykonywane są również drobne zabiegi w zakresie kriochirurgii miejscowej.

Chirurgii Ogólnej

W poradni zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego, jamy brzusznej i naczyń obwodowych, m.in. chorób woreczka żółciowego, przepuklin czy schorzeń proktologicznych. Nasz personel ma możliwość zlecania badań specjalistycznych, jak kolonoskopia czy gastroskopia, które są wykonywane w tutejszym szpitalu, przy zachowaniu najwyższych standardów (badania w znieczuleniu). W ramach poradni wykonywane są również usługi z zakresu tzw. małej chirurgii, m.in. leczenie oparzeń, odmrożeń, czy specjalistyczne zmiany opatrunków, które nie wymagają leczenia szpitalnego. Ponadto w poradni możliwa jest kontynuacja leczenia po zabiegach operacyjnych.

Nasze poradnie

ePacjent

Rejestracja telefoniczna:

+48 91 326 26 90+48 91 326 26 91, +48 91 326 26 92

Lekarz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej:

+48 729 058 387

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy: 

Rejestracja na oddział - (9:00 - 14:00)  + 48 729 058 364

Dyżurka pielęgniarska -  + 48 729 058 366

Rejestracja on-line: rejestracja@szpitalkamien.pl 

Portal do rejestracji online: epacjent.szpitalkamien.pl 

Sekretariat: +48 91 835 63 91

sekretariat@szpitalkamien.pl

Ochrona Danych Osobowych - RODO